Ev Temizliğinde Dikkat Etmeniz Gerekenler - Doğan Temizlik Bursa

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.


Ev Temizliğinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ev temizliğinin hem sağlık hem de görsel açıdan belirli aralıklarla yapılması şarttır. Evinizin temizliğini yaparken belli bir iş bölümüne ayırmak size zamandan tasarruf sağlayabilir.

Evde temizlenmesi gereken yerler; Balkon, mutfak, tuvalet banyo, yatak odaları, salon ve oturma odası, hol ve kapı girişleri

Balkon Temizliği

İlk olarak balkonunuzun yüzeyini ve demirlerini temizlemek gün içerisinde yıkayacağımız çamaşırların kirlenmeden, güneş ve hava ile kurumasında yardımcı olacaktır.

Yatak Odaları

Önce evdeki tüm yatak odalarının yastık kılıflarını, çarşafları ve nevresim takımlarını değiştirin. Çarşafları ve kılıfları değiştirmeden önce yastıkları ellerinizle vurarak yumuşatabilir ve balkonda bekleterek havalandırabilirsiniz.

Salon ve Oturma Odaları

Toz alırken cam sehpaların tozunu cam silme sularıyla, ahşap sehpa ve mobilyaların tozunu ise ahşap mobilyalar için üretilmiş deterjanlı sularla alırsanız mobilyalarınızı yıpratmazsınız.

Mutfak

Tüm bulaşıkları yıkadıktan sonra eğer kapsamlı bir mutfak temizliğine girişecekseniz, dolapların hepsini boşaltıp içlerini temizleyip tekrar yerleştirerek başlamanız gerekir. Daha sonra mutfak dolaplarının dış kısımlarını ve tezgahınızı silin. Erzak dolabınızı ve buzdolabınızı da boşaltıp raflarını temizleyip yeniden düzenlerseniz temiz ve yepyeni bir mutfağınız olur.

Tuvalet-Banyo

Tuvaletlerde klozetleri temizlerken kanallara özellikle özen gösterin. Küvet ve duşakabinlerde öncelikle köşelere dikkat etmeniz gerekir. Klozet ve banyo alanlarını temizledikten sonra lavaboyu temizleyin ve sonra dolap ve tezgaha geçin. Bu arada banyodaki el ve yüz havlularını temizleriyle değiştirmeyi unutmayın.

Sizler bu detaylarla uğraşmak istemiyor Bursa'da ev temizliği için profesyonel destek almak istiyorsanız tercihiniz Doğan Temizlik olmalıdır.

Arayın size alanında uzman ev temizliği personellerimizi gönderelim..