Profesyonel Merdiven Temizliği - Doğan Temizlik Bursa


Çok katlı apartmanlarda merdiven temizliği başlı başına bir iştir. Apartmanlarda toplanan aidatların büyük bir kısmı temizlik işine ayrılmaktadır. Temizlik şirketleri, merdivenlerin temizliğini büyük bir dikkatle ve özenle yapar. Merdiven korkulukları, posta kutuları, su sayaçları, dış kapı, asansör boşluğu, sahanlık ve apartman içinde bulunan pencereler uzman ekip tarafından itinalı bir şekilde temizlenir. Merdiven temizliği için gelen çalışanlar asla daire sahiplerinden temizlik maddesi ya da herhangi bir gereç istemez. Şirketlerinden getirmiş oldukları ürünleri ve aletleri kullanırlar.

Büyük Binaların Merdivenlerini Temizlemek

Özellikle çok katlı işyerlerinin merdivenlerini temizlemek daha da zordur. Ancak şirket elemanlarının yanlarında getirmiş oldukları, işlerini daha hızlı ve kolay yapmalarına yardımcı olan aletlerle işlerini kısa sürede bitirirler. İşyerlerinde bu tür işleri yaparken en önemli şey ne kadar kısa zamanda bitirildiğidir. Bu yüzden bu işi yapan şirketlerin tecrübeli ve konusunda uzman bir ekiple çalışıyor olması oldukça önemlidir. Merdiven temizliğinde geçmişte binalar bir kadınla anlaşır ve belirli aralıklarla gelen bayan, bol suyla merdivenleri yıkardı. Bol suyla yıkanırken duvarlara yoğun bir şekilde temas eden su yüzünden duvarlar kabarır, boyaları dökülürdü. Günümüzde şirketler müşterilerine daha hijyenik ve süratli bir şekilde merdiven temizliği sunmaktadır.

Yangın Merdivenleri Temizliği

Temizlik şirketleri özellikle rezidanslarda ve işyerlerinde bulunan yangın merdivenlerinin temizliğini de üstlenmektedir. Konusunda uzman ekibi ile yangın merdivenleri de kısa sürede temizlenmektedir. Merdivenlerin temiz olmaması çirkin bir görüntü oluşturduğu gibi hijyen kurallarına da aykırıdır. Ancak temizlik uğruna insan sağlığı ile oynayan bazı temizlik ürünleri asla merdiven temizliğinde kullanılmamalıdır. Çünkü asansör içi ve çevresi ya da merdivenler apartmanda oturan kişiler tarafından sık kullanılır.

Periyodik Temizliklerde İndirim!

Tüm binalar belirli aralıklarla temizlenirse, istenen hijyen yakalanabilir. Merdivenlerin temizlenme aralığının artması daha da kirlenmesine yol açar. Temizlik şirketleri ile görüşülerek periyodik merdiven temizliği talep edilirse, ödenecek ücret konusunda indirim söz konusu olacaktır. Haftada bir, ayda bir ya da 15 günde bir merdivenlerinizi yıkatırsanız hem tertemiz görünecektir hem de hijyenik bir ortam sağlanmış olacaktır.