Halı Yıkama - Doğan Temizlik Bursa


bursa halı yıkama

Halı yıkama da sadece halıda oluşan kirler ve kötü kokular değil halıda yer edinmiş mikroskobik organizmalarda temizlenir. Halı temizliği kesin olarak halının ömrünü uzatmaktadır. Halı, sentetik ya da doğal liflerden oluşan alt tabakaya kalıcı şekilde geçmesiyle üretilen, yumuşak bir zemin kaplamasıdır. Halı yüzeyi hav olarak alınır. Doğası gereğince ilmekli, kesimli veya her ikisinden de olabilir. Halıların yıkanmasında kullanılan ekipmanlar çok önemlidir. Halılarda oluşan lekeler ve benekler yıkamayla tam anlamında çıkar mı diye sorulan sorular için öncelikle leke ve benek arasında olan farkları açıklamak gerekir.

Bir benek ise; standart temizleme yöntemleriyle giderilen yabancı malzemedir. Örneğin; kir, sıvı vb maddelerdir. Bu maddeler halı lifinin ya üzerinde ya da etrafında olurlar.
Bir leke ise; halı üzerinde olan standart temizleme yöntemiyle çıkmayan yabanı maddedir. Bu maddeler halı ipliği tarafından ‘’emilmiş’’ ve halı lifinin rengini değiştirmiş zarar vermiştir.
Bu lekelerin çıkarılması bilinçli müdahaleyle olurken bazılarının çıkarılması çok zor güç hatta imkansız olabilir.Derin lekeler halının arkasında olup yıkamadan sonra tekrar yüzeye çıkma eylemini gösterebilmektedir.
Derinlemesine halı yıkama için mutlaka kaliteli bir halı yıkama şampuanı kullanılması gerekir. İyi bir halı yıkama şampuanı ile oluşan köpük, kirleri halıdan mıknatıs gibi çekecektir.
En son olarak halı yıkama işlemi; toz alma, yıkama, durulama, kurutma, kalite kontrol ve paketleme gibi birbirini takip eden belli aşamaların sırasıyla yapılmasını gerektirir.

Doğan Temizlik olarak Bursa'nın merkez ve tüm ilçelerine halı temizliği hizmeti sunmaktayız. Halı, kilim, yolluk ve battaniyeleriniz adresinizden alınır söz verdiğimiz gününde ev ve işlerinize teslim edilir. Bizi aramanız yeterlidir. 0224 234 64 64 - 0507 035 16 18