Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır? - Doğan Temizlik Bursa

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.


Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır?

Koltuklarınızın temizliği sağlığınız için son derece önemlidir. Çünkü günlük hayatımızda en fazla kullandığımız ve en çok kirlenen alanlardan biri de koltuklardır.  Yaptığınız günlük temizliklerde elektrikli süpürge ile süpürebilirsiniz böylelikle toz birikmez.  

Temizlik yaparken kullanacağınız malzeme ve deterjanların koltuk yüzeylerine zarar vermemesine ve renklerini bozmamasına önem gösterin. Koltuğunu temizlemeden önce temizlik talimatını okumalısınız. Çıkarılabilir koltuk kılıflarını çamaşır makinesine atarak yıkayabilirsiniz. Koltuk kumaşının cinsi ve rengi önemli olduğu için temizlerken veya yıkarken kullanacağınız deterjan ve malzemeler önemli bir detaydır.

Evde Koltuk Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

• Ilık su dolu bir kap içerisine arap sabunu veya beyaz sabun koyun,
• Silerken kullanacağınız bezi sabunlu su ile ıslatın,
• Ardından temizleyeceğiniz koltuğu yıpratmayacak şekilde ovalayın,
• Silme işlemi bittikten sonra durulama işlemine geçin,
• Durularken soğuk su dolu bir kaba az yumuşatıcı koyarsanız hem yumuşatır hem de temiz bir koku verir

Eğer hala leke varsa sıcak su ve temiz bir bezle lekeleri ovun. Suya çeyrek bardak beyaz sirke ve bir yemek kaşığı karbonat ilave edebilirsiniz. Ardından temiz bir bezle lekeli bölgeyi durulayın.

Koltuğu temizlemek için boraks bazlı temizleme tozu da kullanabilirsiniz. Bu işlem için de boraksın kullanım kılavuzunu okuyun.

Yok ben bu işlemlerle uğraşmak istemiyorum Bursa'da alanında uzman temizlik firması Doğan Temizlik'ten destek almak istiyorum diyorsanız. Sizlere bir telefon kadar yakınız.